Nový start

Po dlouhým odkládání tohodle projektu sem se rozhod ho trochu oživit. Je mi jasný, že stránek o Androidu je víc než dost, ale to neznamená, že bych se k nim nemoh připojit.

Systém Android mě provází už víc než tři roky, takže nějakou tu zkušenost už sem taky posbíral. Začínal sem na verzi 2.1 (Eclair) s telefonem Vodafone 845, jehož výrobcem je společnost Huawei. Poté mě kamarád nalákal na ZTE Joe (Vodafone 945), když ho koupil dceři a dal mi ho do rukou, ať ho posoudim. Posuzoval sem tak, až sem ho během dvou dnů koupil. Android tam byl opět ve verzi 2.1. Na ní sem musel vydržet pekelně dlouho, protože upgrade na 2.2 (Froyo) nebo dokonce 2.3 (Gingerbread) byl v nedohlednu. Šlo to pak až neoficiální cestou přes Cyanogen Mod v. 7, která má svoje mouchy. ZTE Joe mi začínal bejt málo při každým ohlídnutí se po jakýkoli nový aplikaci, kterou abych nahrál, musel sem dvě smazat. Když vyrazil na trh Huawei Ascend G300, začal sem vážně uvažovat o jeho koupi a tahle myšlenka mi drásala nervy celej půlrok, než sem se rozhoupal. Teď „gé třístovku“ mám a nemůžu si ji vynachválit, oproti předchozímu ZTE nebe a dudy.

A co čekat od těchhle stránek? Rozhodně další úhel pohledu na systém Android, sem tam nějaký rady a návody a časem třeba i nějakou tu soutěž, pokud bude zájem.

Tento článek je ze škatulky Zprávy. Uložit permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *